W dniach 9-11 września, po długo wyczekiwanym momencie, odbyło się spotkanie ambasadorów OSAET na weekendowym szkoleniu w hotelu Boss w Warszawie. Całe spotkanie moderowała nieoceniona Pani Prezes Danuta Kamińska. Szkolenie rozpoczęło się już w piątek spotkaniem mającym na celu omówienie strategii rozwoju na najbliższy rok, oraz podsumowanie dotychczasowych działań. Po kolacji odbył się również warsztat przeprowadzony przez Dorotę Starz. To tam wszyscy uczestnicy otrzymali bezcenną dawkę wiedzy o tym jak można uzyskać Europejski Znak Jakości dla swojej szkoły.
Sobota stała pod znakiem intensywnie spędzanego czasu. Już od wczesnych godzin porannych wszyscy zgromadzeni rozpoczęli dzień od warsztatów na temat doświadczeń po wizycie studyjnej w Oslo dla nauczycieli łączących ścieżkę English Teaching z tematyką pszczół i ich miejsca i znaczenia w przyrodzie. Swoimi refleksjami na ten jakże pasjonujący i niesamowicie ważny temat podzieliły się z uczestnikami Małgorzata Porębska oraz Edyta Kłeczek. Po krótkiej przerwie na uczestników szkolenia czekał kolejny warsztat mający na celu przekazanie praktycznej wiedzy w temacie zarządzaniem projektami. Ten warsztat został przeprowadzony przez Dorotę Starz oraz Edytę Kłeczek. Po serii warsztatów związanych stricte z edukacją przyszedł czas na warsztat specjalny. Uczestnicy szkolenia mieli wyjątkową okazje uczestniczenia w Kręgu Bliskości połączonym z medytacją i ceremonialnym piciem kakao w celu przywrócenia równowagi psychicznej. Prowadzącą warsztat była Ewa Łukasiewicz-dyplomowana psycholog ,certyfikowana trenerka zajmujący się rozwojem osobistym. To tam uczestnicy szkolenia mieli okazje poznać się bliżej, zajrzeć w głąb siebie, podzielić się tym co ich trapi, a co najważniejsze zredukować swój stres. Było to niesamowite doświadczenie, które pozwoliło każdemu rozpocząć rok szkolny z dobrą energią. Sobotni wieczór zakończył się wizyta w bardzo unikalnym miejscu na mapie Warszawy, tj. w winiarni Quattro P Showroom. Uczestnicy szkolenia przekraczając próg tego miejsca przenieśli się dosłownie w chwile do Włoch. Tam odbyła się degustacja oraz prezentacja win, połączona z degustacją importowanych prosto z Włoch wyrobów. Prawdziwie włoski wieczór był idealnym zwieńczeniem pracowitej soboty.
Po pełnej wrażeń i doświadczeń sobocie, niedzielny poranek rozpoczął się od warsztatu metodycznego przeprowadzonego przez Łukasza Rumińskiego. Była to wyjątkowa okazja do pokazania uczestnikom szkolenia możliwości jakie kryją w sobie aplikacje internetowe Fluentkey i Quizwhizzer. Dzięki tym aplikacjom sprawdzenia wiedzy uczniów okazuje sie być kompletnie bezstresowe. Całe weekendowe szkolenie zamknął warsztat przeprowadzony przez Anne Dąbrowską- członkiem zarządu związków zawodowych. Tematem przewodnim było pytanie: Co z naszą oświatą ? Uczestnicy szkolenia mieli okazje usłyszeć najnowsze doniesienia związane z kondycją edukacji w Polsce, a także przekazać swoje odczucia i przemyślenia związane z tym tematem podczas dyskusji.
Cale szkolenie nie mogłoby odbyć się bez pomocy sponsorów. Warsztaty dofinansowane były w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, a sam pobyt ze środków Programu English Teaching. Za co wszyscy uczestnicy szkolenia są niezmiernie wdzięczni.
Michał Gleb.